VT Medical - шаблон joomla Книги
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Wydarzenia i pytania

 

 

     

 

 

Coraz więcej uwagi poświęca się krzemowi w biologii i zdrowiu człowieka. Istnieje jednak niezrozumienie różnic pomiędzy użytecznością biologiczną pierwiastków a faktem przemycenia ich do organizmu człowieka. Dotyczy to wszystkich pierwiastków a wśród nich krzemu.

Generalnie rzecz biorąc pierwiastki istnieją w dwóch formach: rozpoznawalnej przez organizm człowieka (formie organicznej) i nierozpoznawalnej (toksycznej). Do formy nierozpoznawalnej należy forma nieorganiczna i manipulowanie substancjami nieorganicznymi; czy to przez rozdrobnienie i tworzenie koloidów, czy przez chelatację nie powoduje zmiany formy i zwiększenia użyteczności dla organizmu człowieka.

Organizm człowieka ma problemy z usuwaniem nadmiaru toksyn i może dochodzić do odkładania ich w tkankach co prowadzi do zaburzenia przepływu energii i pojawiania się objawów chorobowych.

Zdrowie organizmu zależy nie tylko od jakości substancji spożywanych, nie wystarczające jest nawet ich przedostanie się do tkanek ale również muszą być one skutecznie użyte w procesach biologicznych służących podtrzymaniu życia i zdrowia.

Nieorganiczne substancje koloidalne nie spełniają wszystkich warunków niezbędnych do bezpiecznego i skutecznego ich spożytkowania dla zdrowia.

 


Ze względu na budowę i charakter działania komórek, w oparciu o potencjały elektryczne, zastosowanie Krzemu przynosi tak spektakularne efekty.


Informujemy, iż w zakładce "Opis krzemu" oraz "Ze świata nauki - krzem" publikujemy badania naukowe absorpcji Krzemu przez organizmy ludzkie, wykonane na Uniwersytecie w Cambridge przez Profesora Jonathan'a Powell.

Teksty tymczasowo podane są w oryginale, w języku angielskim.


 

Zwracamy uwagę na bardzo ważną właściwość Krzemu, a mianowicie jest to bardzo szczególna konstrukcja składająca się z cząstek krzemu i wody, zawierająca w sobie różnego rodzaju jony oraz elektrony. Jony i elektrony są elementami przywracającymi równowagę energetyczną organizmu.

Jest to jakość, która może istnieć jedynie przy pewnych proporcjach krzemu i wody.

Nie można tej substancji ani zatęzić ani rozcieńczyć bez utraty możliwości zadziałania na organizm żywy w tak uniwersalny i spektakularny sposób, pobudzając go do samodzielnej odbudowy i jednocześnie dostarczając możliwy do zużytkowania krzem.

 

 

Według nas, krzem jest niesłychanie ważnym elementem diety oraz zdrowia, i będziemy publikowali wyniki badań naukowych potwierdzających lub negujących informacje przekazywanie przez różnych producentów na temat krzemu.

Kilka instytutów naukowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Irlandii wykonuje obecnie badania kilkudziesięciu suplementów krzemowych.

Podstawowymi zagadnieniami są; budowa chemiczna (forma organiczna - nieorganiczna), przyswajalność, użyteczność dla organizmu, toksyczność.


Najważniejszą rzeczą jest to, że Krzem nie zawiera cząstek krzemu mineralnego (nieorganicznego) w żadnej postaci w tym również w postaci koloidalnej, które mogą być przyczyną chorób.

Krzem jest produktem spożywczym a także może być używany w celach kosmetycznych. Tak jak każdy produkt tego typu wymaga zastosowania substancji konserwujących.

Źle zabezpieczone suplementy diety mogą, w rezultacie, być przyczyną problemów zdrowotnych.

Zastosowanie substancji konserwujących jest mniejszym złem niż dopuszczenie do zakażenia produktu.

Istnieje dość popularny pogląd na to, iż syntetyczne związki konserwujące są bardziej toksyczne niż związki konserwujące wysublimowane w procesie chemicznym z roślin. Okazuje się, że organizm człowieka nie posiada odpowiednich mechanizmów do rozróżniania, które z nich pochodzą z roślin, a które z syntezy chemicznej i traktuje je jednakowo. Nie są to całościowe cząstki pokarmowe stworzone przez Naturę.

Tak popularna witamica C w formie czystego kwasu askorbinowego jest toksyczna.

Krzem  jest suplementem diety a więc jego spożycie jest wielokrotnie mniejsze niż spożywanych pokarmów.

Ważniejszą sprawą jest zadbanie o zmniejszenie ilości toksyn w pożywieniu.

Znacznie większe ilości konserwantów wprowadzamy do organizmu spożywając przetworzoną żywność, używając chemię kosmetyczną lub spożywając niektóre suplementy diety, nie mówiąc o używaniu chemii farmaceutycznej.